otєrєzє.cz

Půlnočním metrem s bílou lilií

Je neděle jedenáct ráno a já tu ještě ležím v pyžamu. Jdu si jen udělat čaj a zase si sednu ke psaní, protože včerejší den byl jeden z nejdokonalejších, jaké jsem dosud během přeměny zažila a mám ohromnou chuť si o tom s někým povídat.
Dívám se na obrázek Stavovského divadla (vlevo), který mi ještě nedávno nic osobního neříkal, ale teď přesně vidím balkón v 1. patře téměř uprostřed u prezidentského lože, ve kterém jsem seděla a připadala si v dlouhých černých šatech jako v pohádce. Vidím místo u schodů vlevo, ze kterého jsem se šla o přestávce podívat zblízka na jeviště a povídala si tam s Vlastou.
Vlasta, se kterou jsem se viděla poprvé, ale známe se už skoro rok, nebyla ještě oblečená vyloženě za ženu. Takhle opravdoví chlapi rozhodně nevypadají a její vyhlídky jsou více než růžové. (Ty její vlnité vlasy byly opravdu parádní). Za pár dní jí čeká první návštěva sexuoložky a tak na ní bylo to nadšení z budoucnosti opravdu znát. Tohle nadšení mám na lidech moc ráda.
Vlasta přijela do Prahy něco zorganizovat v divadle, tak jsem od ní dostala volňáska a mohla tak prožít naprosto jedinečný den.
Ten začal už v momentě, kdy jsem jí čekala u vlaku na hlavním nádraží, kde jsme se na přivítanou objaly a její kolega se po vystoupení z vlaku zastavil uprostřed plynoucího davu a kouká na mě.
Jsou dva způsoby pohledů. Jeden zbožňuji a druhý nesnáším. Bohužel se od sebe občas špatně rozlišují.
“To je kolega, on jel se mnou ve vlaku.”, řekla Vlasta a poslala ho dál k východu. 🙂 Jen jsem se na něj usmála, abych odlehčila situaci, pokud to měl být pohled tázavý. Jak jsem se ale později v divadle dozvěděla, byl to zrovna ten druhý obdivný 🙂 (Takhle ty dva pohledy nazývá Vlasta a mně se to pojmenování docela líbilo.) Během jedné přestávky mi od toho kolegy totiž vyřídila pozdrav a prý se na mě ptal: “Vlasto? Co to bylo za slečnu?” 🙂
Za slečnu!!! 🙂
Mé sebevědomí začalo stoupat.
Přijela jsem v sukni a černém kabátku s tím, že se v divadle budu moct převléknout do šatů. Zašly jsme spolu ještě do McDonald’s na Václaváku na kávu s krásným výhledem na Václava i s koněm a na druhého Václava (Havla), jehož obrovský plakát visel na Národním muzeu. Probraly jsme kde co, hlavně mě zajímala její situace a líbilo se mi, jak se ze všeho těší. Ona je takový ten nadšený typ holky, která bere všechno pozitivně, což jí nesmírně pomáhá zvládat bravůrně celou přeměnu. Navíc je vtipná a stále se usmívala, takže jsem byla moc ráda, že jí konečně poznávám osobně a když jsme domlsaly, sešly jsme po Václaváku dolů k divadlu, kde začal můj velký divadelní zážitek.
Stavovské divadlo je nádherné! Je jedním z nejstarších evropských divadel a už od roku 1783 je v něm nepřetržitý divadelní provoz. Je také jediným dochovaným divadlem na světě, ve kterém se objevil i Mozart, který zde v r. 1787 osobně dirigoval Figarovu svatbu, což u Pražanů sklidilo obrovský úspěch.
Když jsem tam potom na balkónku seděla, výhled jsem měla perfektní, bušilo mi srdce nadšením z toho, že jsem v tak krásném divadle, že jsem zrovna Češka a mohu tedy být zrovna v tomhle divadle pohlcená rezonancí zvuků úžasného českého orchestru, kterou z žádných reproduktorů na světě nezažiji a který doprovázel herecké výkony v jednom z nejznámnějších divadelních děl naší země.
Ale nebylo to jen divadlo, z čehož jsem byla uchvácená. Nejen Vlasta, která mě zavedla do kavárny divadelního klubu, kam mají přístup jen herci a hudebníci, kde kolem mě pobíhaly hlavní postavy v dobových kostýmech a já už nervózně pokukovala, kdy se budu moct převléknout do svých šatů… (Vlasta si v té kavárně v klidu vytáhla svůj bezbarvý lak a přelakovala si nehty :). Škoda, že je neměla barevné jako Brad Pitt při nedávném předávání filmových cen, čímž způsobil poprask 🙂
Byl to i ten samotný fakt, že jsem poprvé ve společenských šatech mezi lidmi! A zrovna taková velká kulturní událost v jednom z nejkrásnějších českých divadel. Navíc jsem měla díky Vlastě možnost poznat zákulisí, hudebníky a tak jsem si opravdu nemohla připadat ani jinak, než jako v pohádce.
Vlasta mi za chvilku přinesla vstupenku a zavedla do ženské šatny, kde se převlékaly tři hudebnice. “Ahoj, můžu vám sem poslat mojí kamarádku? Ona by se potřebovala převléknout.” 🙂
“Jasně, to není problém!”, zaznělo ze šatny.
Myslela jsem, že tam budu sama, protože jsem řešila samozřejmě něco, co do ženské šaty nepatří (jeden takový detail – nevkusný zbytečný hrbolek, který se mi sice v kalhotkách perfektně podařilo vyhladit, ale co kdyby…? Už aby konečně definitivně zmizel! Je tam naprosto zbytečný, nepotřebný, překážející, nevkusný a já nevím co ještě).
Ta šatna byla totiž maličká, ale já si našla místečko, kde jsem se začala rychle (a velmi nervózně) spolu s umělkyněmi převlékat. Přede mnou bylo zrovna zrcadlo, takže jsem se kontrolovala, jestli nevypadám nějak podezřele špatně, ale zjistila jsem, že tím, že už mám prsa a téměř vysněnou postavu nebylo čeho se obávat. Nemohla jsem být a také jsem ani nebyla prozrazena. Nebylo nic, co by mě mohlo v ženské šatně, pokud bych se celá nesvlékla do naha, prozradit :). Z čehož jsem měla tak obrovskou radost a jakmile jsem na sebe nasoukala ty úzké uplé šaty, co dokonale zvýraznily můj pas a ještě víc vykreslila tu čárku mezi prsy, mé sebevědomí stouplo na vysokou úroveň, takže mi otrnulo a už jsem se začala ptát: “Vy hrajete na co, jestli se smím zeptat?”
“Já? Na lesní roh.”
“Aha, to je moc hezký nástroj, tak to se vás zaměřím! 🙂 Přeji vám všem hodně štěstí a moc se na vás všechny těším!”
Rozloučila jsem se, věci si nechala v šatně a šla za Vlastou, se kterou jsem ještě chvíli seděla v divadelní kavárně s nádhernými cihlovými klenutými stropy a stylovou dřevěnou podlahou, kde jsme se nakonec rozloučily, protože já šla na balkónek, zatímco ona kamsi do zákulisí.
Já, v černých lodičkách, černých dlouhých šatech s ramínky s rozparkem vzadu a holými zády a bílou šálou kolem ramen jsem byla najednou součástí této společnosti stejně, jako všechny ostatní ženy, které jsem v těch krásných šatech potkávala. Musím říct, že jsem si to opravdu užívala! Bylo to něco nepopsatelného. Cítila jsem se tak dokonale. Jako princezna!!! Navíc ty šaty toho spoustu odhalovaly. Šaty jsou vlastně takovým speciálním typem oblečení, které má sice zakrývat, ale současně odhalovat 🙂 Byl vidět můj dekolt, má k sobě přitisknutá prsa, můj krk, nahá záda, ramena, ruce a v přiléhavých šatech každá kontura mé postavy… V tu chvíli jsem děkovala pilulkám za to, že tohle vše teď mohu ukázat. A také mým rodičům, že tohle stvořili 🙂
Pořadatelka mi ukázala dveře na balkónek č. 9, ve kterém už byly vpředu na třech židlích dvě ženy a muž a já seděla na vysoké židličce za nimi, takže jsem všechno krásně viděla (a taky slyšela, což mě fascinovalo, protože když herec hodil na zem minci, slyšeli to úplně všichni, jaká je tam výborná akustika).
Vedle mě bylo velké zrcadlo se zlatým rámem, takže jsem si v něm připadala tak trošku jako v obraze, který namaloval dvorní malíř před několika sty lety.
Zkoušela jsem se v něm hned i vyfotit, jak tam sedím v šatech celá šťastná a nadšená a vždy, když jsem šla o přestávce (které byly dvě) dolů k jevišti za Vlastou, jsem se v tom zrcadle zkontrolovala. Ale upravovat jsem na sobě nemusela nic. Připadala jsem si tak krásně!
Ten fakt, že tu jsem v tomhle nádherném divadle mezi lidmi v šatech mě dojímal.
Jakmile začalo představení a začal hrát orchestr, přesně jak jsem čekala se veškerá ta energie, kterou hudebníci dali do svých nástrojů přenesla do mě. Neexistuje dokonalejší reprodukce hudby než ta naživo! Bylo to krásné. Všechny ty nástroje a zvuky a do toho zpěv herců v dobových kostýmech. Ty dlouhé sukně, jak se jim při tanci točily! Světla, třpytivý velký lustr, kresby na stěnách, atmosféra… Člověk úplně zapomene na starosti, jak je doslova pohlcen tím vším. Už přes sto let lidé chodí na toto představení, které je ale pořád stejné a pořád stejně úžasné. Nepřipadala jsem si jako v roce 2015…
Když jsem se propletla o přestávce mezi lidmi různými schodišti a chodbami k jevišti za Vlastou, ukázala na jednoho sedícího známého politika, kterého bych si bývala byla ani nevšimla, jak jsem byla ze všeho ohromená. Povídaly jsme si, dívaly se na sedící diváky a všude kolem mě bylo všechno tak krásné, honosné a sváteční!
Pak Vlasta udělala něco, co mě fakt rozesmálo! 🙂
Řekla: “Pojď. Já na tobě vidím, jak toužíš po té mužské společnosti, projdeme se!”
A vzala mě za ruku! 🙂 Jako muž bere svoji partnerku 🙂
Já neprotestovala, protože to byla kamarádka (co byla v pánském (promiň, v uni, ale šaty to nebyly, víš jak to myslím :)) a fakt jsem si užívala, jak jsme se proplétaly mezi lidmi směrem k balkónu, kam mě doprovodila 🙂
“Ty máš tak hebké ruce!”, zkonstatovala. 🙂 “Joo, ty budeš mít taky asi tři týdny po začátku HRT. To byl úplně první projev…” “Však já vím, čtu tvůj blog, ne?” 🙂
Uvědomila jsem si, že zrovna hebkost mých rukou a celého těla už vůbec nevnímám. (Že jí ale může vnímat někdo druhý a přála bych si, aby to byl někdo, kdo mou dlaň už nepustí a já tu jeho také ne). Beru teď tu hebkost jako samozřejmost, ačkoli jsem z ní byla před necelým rokem úplně vedle a nadšením jsem se rozplývala. Rozplývám se i teď a mám radost, že mám hebké ruce, ale už jsem se konečně přehoupla přes tu vyjančenost a můžu si spokojeně žít tak, jak jsem chtěla. Uklidnila jsem se. Nadšená ale zůstávám dál, protože ani jinak nejde vnímat tenhle zázrak.
Opravdu jsem si chvíli připadala, že jsem v divadle s mužem. Teď to nemyslím tak, jakože mi Vlasta připomínala muže, ale když jsem zavřela oči, vypadalo to tak. Vlasta ještě pořád bojuje s vousy, má za sebou tři procedury, ale těch milión odstínů šedi je stále ještě dost vidět, což znemožňuje jakýkoliv větší projev její ženskosti na veřejnosti. I to bude ale už brzy minulostí… Moc to lidem, jako je ona, přeju. To štěstí a radost, kterým jdeme vesele naproti.
Byla s ní legrace 🙂
Usadila jsem se na svou židličku, dala nohu přes nohu, zkontrolovala se (a pokochala) pohledem do zrcadla, světla zhasla a já byla zase pohlcená všemi těmi zvuky, prostředím a štěstím, které jsem si uvědomovala až moc dobře.
O tomhle se mi kdysi ani nesnilo…
Jakmile skončilo představení, přišla děkovačka, lidé tleskali, hercům to slušelo a jakmile se rozloučili, šla jsem zase k jevišti, odkud mě měla Vlasta zavést zpátky k šatnám herců, což bych sama nikdy nenašla. Protože se ale muselo přes jeviště a zákulisí, ještě na chvilku odběhla ke koši plném květin pro herce uprostřed jeviště a donesla mi velkou bílou lilii, kterou tu teď mám a celou cestu domů mi pak v autě nádherně voněla. “Sice není od chlapa, ale aspoň to tak bude vypadat.”, řekla a už mě vedla chodbičkami k šatně.
Šatna byla úplně narvaná, takže jsem se neodvážila dovnitř a čekala, až z ní někdo zmizí, přičemž mi Vlasta říká: “Prosímtě stůj chvíli, já tě musím vyfotit zezadu, abys viděla, jak to vypadá.”
“Co jak vypadá?”
“No uvědomila jsem si, že člověk se ze zadu nikdy nevidí, ale tohle je naprosto dokonalý pohled!”
🙂
Nejdřív jsem nechtěla, pak jí to nešlo fotit a já už musela zmizet v ženské šatně, kde jsem měla věci a kde byly ještě poslední tři hudebnice.
Ještě jsem jí stihla říct: “Stačí, když mi to takhle říkáš, nemusíš to fotit!”.
Ostatní se převlékaly ale tak rychle, že jsem nestíhala, takže jsem dostala klíče s tím, že je mám vrátit na recepci.
V klidu jsem se převlékla zase do sukně a kabátku a vrátila se k Vlastě, se kterou jsme potom vrátily klíč a šly pomalu po Václaváku na vlak. Chtěly jsme se projít. Míjely nás páry vyrážející za zábavou a každá druhá slečna byla v sukni, přestože byl leden. I já 🙂
Krásně jsme stihly vlak, kterým Vlasta odjela domů, zatímco já metrem do Letňan, kde jsem měla zaparkované auto.
Celou cestu v metru jsem držela tu obrovskou lilii a připadala si kouzelně jako puberťačka po prvním rande.
Domů jsem dorazila v jednu v noci, rozeslala jestě smsky do vlaku Vlastě a po jednom z nejkrásnějších dnů mé přeměny šťastná usnula.
Ty sexy dlouhé šaty jsem měla půjčené od sestry. Nevejde už se do nich. A tak jsem jí dnes napsala, zda bych si je mohla ještě chvíli nechat, protože jsou úžasné. Dostala jsem odpověď, že ano, ale jen do té doby, než zase zhubne. Takže za chvilku běžím k mamce, která mě pozvala na oběd a musím jí říct, aby sestru pořád vykrmovala tak dobře, jako dosud 🙂 (To jsem hodná na sestřičku co?)
Vlasta je člověk, kterému moc fandím. Nezoufá, neklade si zbytečné překážky a neustále nějaká “ale” a dobře si uvědomuje, že spousta věcí, které jí čekají, je v jejích rukách a tak pro to dělá maximum. Víc už nemůže. Chodí na laser, připravuje své okolí na “překvapení”, plánuje svůj život v souvislosti s tím, kým doopravdy je a zatím má parádní podporu (to je tím, jak to podává a jak se k tomu staví). Teď musí přijít na řadu specialista, který jí v tom celém úžasném procesu pomůže a já se moc těším na výsledek. Ale jsem si jistá, že tady vše dopadne dobře. Mám radost z lidí, jako je ona. Mám ráda pozitivní osobnosti (skutečné osobnosti), které si umí jít za svým cílem bez ohledu na lidi, kteří jí od toho odrazují.
Přes dva roky píšu nebo říkám holkám, které jsou po přeměně a jsou moc krásné, že jejich přeměna je pro mě inspirací a motivací. Že na nich vidím, že to skutečně jde, což je moc důležité. To ony (ale nejen ony) mě dostaly až sem.
Včera poprvé tohle někdo napsal mně…
“Schválně jsem celou dobu pozorovala chlapy kolem tebe, Terez. A můžeš být v klidu. To nebyly pohledy tázavé, ale obdivné.” 🙂 Ještě mi řekla Vlasta, která mi toho dnes dala tolik, že bych se uděkovala… Úplně v klidu jsem ze začátku nebyla, protože jsem samozřejmě řešila, zda jsem odhalitelná, ale pak tenhle hrozný pocit najednou zmizel, protože mě to za prvé přestalo bavit hlídat pohledy ostatních a za druhé v tom zrcadle na balkónku jsem viděla to, co jsem vidět chtěla a řekla jsem si, že pokud to tam vidím já, tak to tak přeci úplně stejné musí vidět i ostatní. Já nejsem jiná.
Už mám všechno, po čem jsem toužila. Chybí drobná kosmetická úprava (“vyzmizíkovat hrbolek” (ne, to není výmysl či podmínka lékařů nebo této společnosti, která mě má do toho nutit, ale čistě jen mé dobrovolné pro mě jediné přijatelné rozhodnutí) a vyměnit M za F v dokladech), která završí mojí cestu, co nebyla jen mojí cestou, ale cestou všech těch, které jsem na ní potkala a které mi toho daly tolik! A nebyly to jen TS ženy. Byla na té cestě i spousta biologických žen (a mužů), které jsem ani na téhle cestě neočekávala a jsem jim za jejich společnost moc vděčná. Každý mi něco přinesl a já byla šťastná, když jsem mohla i já přinést něco jim.
Pocit u srdce, který právě teď mám, je tak krásný, silný a intenzivní, že neexistuje nikdo, kdo by ho mohl zničit. To totiž ani nejde, protože TEĎ TEPRVE JSEM TO OPRAVDU JÁ.
Nemůžeme zničit samy sebe.
Můžeme zničit jen svoji masku.
Udělejte to, protože to stojí za to. A nemyslím tím jen TS osoby, na které se to přirovnání s maskou vyloženě hodí, ale setkala jsem se i s biologickým mužem, který začal více přemýšlet o svém životě. Překvapil mě. Protože (jak mi řekl) díky mně si uvědomil, že celý život nosí masku takového člověka, kterým doopravdy není a mění teď razantně svůj život, mění svoji práci, plní si sny, které si celý život přál (postavit dům, psaní knih…) a tak i on dosáhl svého vysvobození, aniž by měl cokoliv společného s transsexualitou.
A až si třeba jednou tenhle blog za pár let zase přečtu, moc ráda si zavzpomínám na všechny ty překážky, za které moc děkuji, protože jsem díky nim lepší.

202 Comments

 • T

  Tereza

  [7]: 🙂 Vlasta má mou podporu nejvyšší priority a zrovna u ní jsem velmi optimistická (protože i ona sama je velmi optimistická a to má vliv úplně na všechno).

 • b

  bluemoon

  [8]: i když oldies a disco na plese nemusím slyšet a nejraději bych se při něm sbalila a šla dom a že jich je dost, tak co se týče těch druhých poloviček, stačil by mi taky klidně ploužák… :D :D :D

 • L

  Lucka

  [12]: chichi, dobrá teorie, taky se ji snažím razit, bohužel to TS nikoho ne a ne napadnout, i když už mě bylo řečeno ´´ty seš holka´´, většinou je napadá něco jiného než TS. ale není divu, to nejspíš nenapadne nikoho dokud to rovnou neřekneme, i když po pár měsících na HRT kdo vííí chichi.

 • T

  Tereza

  [14]:  však o tom taky 99,9 % času ani nevím a taky zapomínám, že tam stále něco je. Jenže tehdy v létě to překvapilo i mě a síla toho objetí byla mocná a kouzelná. Do té doby žádný problém. Však si to zkus sama 🙂

 • z

  zůstat bez kastrace, bez SRS operace: STRACH ZE SPOLEČNOSTI, ŽE JSEM ŽENA S PENISEM

  [21]: Tereza & spol. nechtějí zůstat bez operace změny pohlaví, protože se bojí společnosti, nechtějí být všem pro smích, to že jsou jen ženou s penisem, nechtějí být jakousi shemale, opovrhuje tím, a tak se raději nechají zmrzačit.

 • T

  Tereza

  [26]: Za žádných okolností a v žádném případě nechci být ženou s penisem. Z toho logicky vyplývá, že raději budu zmrzačená, než s penisem, i kdybych si ho měla uříznout sama (půjdu-li do extrémů, které tu stále popisuješ, protože co je pro tebe zmrzačení, je pro některé vysvobozením a úlevou).

 • Ž

  Život s penisem mnoho let nevadil a najednou penis strašně moc vadí.

  [27]: Skoro 40 let jsi s penisem žila a nic jsi neřešila, žila jsi si celkem v poklidu, zplodila dítě, měla ženu pro styk, proč teď najednou tak radikálně tvrdíš, že to bude vysvobozením? Mohla jsi si nechat uříznout penis už dávno před tím vším.

 • Z

  Zbavení se penisu je zčista jasna vysvobozením, přestože řadu let byl potřebný

  [30]: Vše jsi mohla řešit před všemi těmi lety a závazky co jsi si nadělala, když máš tedy tak silný odpor k penisu. Divím se, že jsi se vůbec dožila tolika let s penisem, protože teď najednou radikálně říkáš všude kolem jak penis strašně nenávidíš a jak ho zčista jasna po mnoha letech nechceš, a že úříznutí penisu bude pro tebe vysvobozením. Vždyť jsi měla možnost vysvobodit se (zbavit se penisu) přeci už dávno, ale tys to neudělala.

 • z

  zvláštní

  [33]: Ano je to divný. Jsem teda ten pocit měla přibližně od osmi, ale je to takový zvláštní pocit, ale jinak mě hrát si na kluka bavilo 🙂 A kdyby ne, tak jak to většina TS tvrdí, že jim to dělalo šílený problémy, tak pochybuji, že bych přežila nějak dlouho.

 • P

  Pai Mu Tan

  [34]: To by mě třeba taky zajímalo – jak dalece je to vyloženě odpor k tělu ve smyslu, že bojuješ s pokušením si něco odříznout/přišít, anebo jenom smutek a nostalgie, protože máš silný pocit, že to je tak, jak by to být nemělo, resp. že kdyby to bylo opačně, bylo by to správnější.

 • z

  zvláštní

  Pai Mu Tan : No právě 🙂 Je to takový zvláštní…ale třeba nikdy mě nevzrušovala představa kopulace s holkou 🙂 A když jsem se o to pokoušela, tak bych se asi neudělala a trvalo by to šíleně dlouho a proto byly představy jen s kluky…

 • L

  Lucka

  [33]: vidíš to, já to náhlé vnuknutí které mají některé TS nikdy neměla, začala jsem to pocitovat postupně pomalu už od dětství. dokonce v době když byl film sexmise ještě celkem novinka jsem záviděla hlavním hrdinum že se mohou stát ženami, což bylo tehdy celkem scifi a nesplnitelný sen. přesto jsem se nezbláznila a ani nespáchala sebevraždu, není to že bych se nenáviděla tak že bych se chtěla i zabít, přesto ve mě byla vždy převážná část ženy a své tělo jsem nikdy ráda neměla, dokonce i plavat jsem raději chodívala na místa bez lidí a koupalištím se vyhýbala. nemám k P… odpor, ale nechci ho a vždycky nechtěla.

 • L

  Lucka

  [35]: za mě ti odpovím, je to zhruba pul na pul jak píšeš. rozhodně to nikdy nebyla moje chlouba nebo že bych si kalhoty ještě vycpávala jak to mají někteří muži, já se naopak vždy snažila to co nejvíc schovat aby to nebylo vidět a ani bych niky nešla do společné sprchy. a ano, měla jsem i chvíle kdy jsem uvažovala vzít nuž, což byl samozřejmě nesmysl o čemž jsem věděla, vykrvácet jsem opravdu nechtěla, ale takový uraz jsem si docela přála, kdy by to už nešlo zachránit a lékaři by řekli, bohužel přišla jste o něj.

 • z

  zvláštní

  Lucka : Ano typické řeči české transky 🙂 Nejdříve píšeš, že ti penis nevadí a najednou si ho cchceš uřezat…a sakra penis si chceš uřezat a  zbytek těla si nechceš pořezat? 🙂 kvůli kterýmu tě berou za chlapa?

 • z

  zmrzačení genitálu u transsexuálů jako, conditio sine qua non

  [38]: Ta tak zvaná "totalita" tady není už 25 let, máme tady 25 let tu současnou demokratickou totalitu pro vyvolené, kde jsou všelijaké nehumánní vymoženosti možné, a kdy změna pohlaví řešit jde, na rozdíl v období před rokem 1989. Minimálně tedy 20 let je zde možnost řešit problém s transsexualitou a nechat si změnit pohlaví. Přesto, že to je možné řešit už dvě desetiletí, tak stále ti co mají dneska 30 – 60 či více let, to za tu dobu neřešili a žili si "zvesela" nadále s penisem. Žili si s penisem i když teď najednou chtějí žít jako holčičky bez penisů, a křičí všemožně jak penis najednou nechtějí, vadí jim a že k němu měli vždy odpor a nenávist. A tak najednou a absurdním způsobem akceptují tu podmínku zmrzačení genitálu, přestože do té doby jim penis nevadil. Žili dlouhodobě (desítky let) s penisem a najednou nechtějí žít s penisem, protože to se nemá, to se nesmí. To jim velí legislativa a sexuologové. Protože TS ženy penis mít nesmí. TS ženy smí mít jen zmrzačený genitál.

 • T

  Tereza

  [42]: a ty jsi kdo, že můžeš soudit druhé, vyslovovat diagnózy a myslet si, že umíš číst cizí myslenky? Prezentuješ tady jen svůj vlastní pohled na věc. Nic víc. Pritom vvšechno může být jinak. Zkritizovala jsi nejprve všechny lékaře, systém, zdravotnictví, postupy, pak ses pustila do druhých holek a kdo přijde ted? A tohle dělá někdo, kdo o sobě tvrdí, že nikdy nebude ženou. Tak to je tedy smutné.

 • k

  kostky jsou vrženy...

  [45]: Nikdo ti přece nenutil Terezo přežívat jako muž Tomáš, mohla jsi žít podle toho jakou jsi cítila v sobě pohlavní identitu. Měla jsi to už dávno v minulosti ve svých rukách jak nyní ráda všem říkáš. Mohla jsi přeci před těmi všemi závazky a lety to svobodně řešit, když jsi o tom věděla kdo jsi (ženou) a byla jsi tehdy mnohem mladší.

 • L

  Lucka

  [42]: i kdepak, zkus si uřezat obličej a tím vypadat víc jako žena, to je blbost co. ne tělo si pořezat nechci, znám ženy co mají méně ženštější tělo než já, tak pročpak bych to ty chytrá dělala. já měla i plám jak docílit prsou. ale mužeš si mě zařadit kam chceš, já si tě taky zařadím.

 • L

  Lucka

  [46]: trdlo a ženy nemasturbují, to jsi naivní nebo co, že by jsme k tomu měli používat snad vaginu, řeknu ti tajemství, zatím žádnou nemáme, tak to jaksi logicky nejde. a nebo, když jsi TS tak máš být asexuální, to je hloupost to snad uznáš sama.

 • L

  Lucka

  [42]: jojo, já se strašně ráda fotila, já byla přímo metrosexuál, ty mě snad opravdu znáš chichi. jen mě nějak chybí v albu moje fotky tak za 30 let, mohla bych přitlačit ale nebudu tu nadhazovat svuj věk.

 • L

  Lucka

  [42]: jojo, já se strašně ráda fotila, já byla přímo metrosexuál, ty mě snad opravdu znáš chichi. jen mě nějak chybí v albu moje fotky tak za 30 let, mohla bych přitlačit ale nebudu tu nadhazovat svuj věk.

 • L

  Lucka

  [43]: na to ti odpovím tak jak tomu budeš určitě rozumět, já do nedávna neznala povedené přeměny, stejně jako ty je neznáš doposud, a dopadnout jako ty jsem nikdy nechtěla, to mě nepřijde jako to čím jsem se vždy cítila, mutanta ze sebe jsem v plánu nikdy neměla. ty možná ano.

 • L

  Lucka

  Zvláštní, já už si tě zařadila, žádná transsexuálka, ty jsi vždy byla jen normální homosexuál který se přeměnou snaží dostat blíž k mužum. prostě tě sexuolog špatně zařadil, ale to se stává.

 • L

  Lucka

  Zvláštní. podle tvé zvláštní logiky je převážná většina biologických žen TV, protože nosí sukně, nosí boty na podpatku, nosí punčochy, mají doma stovky hadříku. měli by přece nosit např jen vytahané tepláky, když podle tebe každá TS co nosí dámské věci je vlastně TV, protože správná TS po ženských věcech netouží, proč po nich touží ty normální ženy. zvláštní co.

 • Č

  Česká republika je rekordmanem v kastracích transsexuálů, a s tím je nutné skoncovat!

  [55]: A právě o to jde. O nepovedené operace nespokojených transsexuálů s procesem léčby a s výsledkem operace a přeměny. Je to děs a hrůza. Je tady určitě dosti nepovedených operací a přeměn transsexuálů, ale nikdo nic neřeší, to jak jim pomoci, jak zlepšit situaci aby k těmto nepovedeným operacím a přeměnám nedocházelo. Jen se to tutlá a tají. Nikdo neřeší to, že je třeba ihned zrušit podmínku nucených kastrací/operací, nikdo neřeší odškodnění transsexuálů po nepovedených operacích.

 • z

  zvláštní

  Ale respektovala bych ty transvestity, i když si identitu vybudovali hlavně přes oblíkání a vzrušovní, ale kdyby takhle nekřičeli do světa, že potřebují nutně "neovagínu" a "neoklitorys"

 • L

  Lucka

  [64]: chichi, ale já netvrdím že to nutně potřebuju, dokonce ta potřeba je u mě naopak menší než byla dřív, ale jako žena penis nechci, já ho nepotřebuju, na co taky jako žena, je to spíš věc která mě jako ženu bude obtěžovat. to že nejspíš nebude neovagina moc funkční co se týká vzrušení, to já tuším.

 • z

  zvláštní

  Neznám ženu, která se vzruší při pohledu na sebe 🙂 Naopak znám dost chlapů, teří se tak vzruší a říká se tomu VISIONISMUS a nemá to nic společnýho s transsexualitou.

 • z

  zvláštní

  klitorys=penis viz. jak jsem psala:Uroložka a badatelka Helen O´Connelová z Královské nemocnice v Melbourne roku 1998 veřejně popsala klitoris jako orgán velikostí srovnatelný s mužským penisem. Ženský klitoris je vývojově shodný s mužským penisem, to znamená, že v embryonálním stavu pochází ze stejné tkáně, která by vytvořila penis.

 • L

  Lucka

  [74]: hele, jestli mě chceš řadit jako trandáka, mě je to ukradený, pro mě za mě říkej že jsem černoch, já se na rozdíl od Terky škatulkováním netrápím, já jsem jako muzikanti kteří říkají at si je každý zařadí do jakého stylu chce, oni hrají tak jak to cítí.

 • z

  zvláštní

  Tereza : Tak někdo kdo má rozhled, je hodně vzdělný, chápe, že orientace nesouvisí s pohlavním orgánem, ale s tím, jestli někoho někdo přitahuje – jako kluk a nebo jako holka.

 • z

  zvláštní

  A chlap chce vidět zejmená na ženě vzrušení, tak proto se mu líbí, když vidí, jak žena teče 🙂  A u shemale vidí vzrušení taky… po operaci nebude vidět nic. 🙂 Chlap spíše pochopí – penis/klitorys, jak říkají odborníci než nevlhnoucí neovagínu, neoklitorys…

 • z

  zvláštní

  A nemám ráda bezohledné lidi, kterým je jedno, že prostě ostatní se nechají umrzačit a mohli by žít v klidu, kdyby společnost hloupě netlačila. A právě takové řeči jako máš ty tlaky vytváří?

 • k

  kastrace: Mučení a týrání trans lidí

  [77]: Přeoperovaná TS MtF žádný mužský, natož ženský orgasmus mít nemůže a nemá. Žádné příjemné pocity nemá přeoperovaná TS MtF narozdíl od těch mužských pocitů z vyvrcholení. Není tam ani náznak ničeho příjemného ze sexu u kastrovaného či přeoperovaného MtF jedince. A který MtF jedinec tvrdí že něco takového prožívá, je to ten největší bastard a sedmilhář, protože tím nabádá a láká jiné TS MtF aby šli také pod kudlu a nechali se zmrzačit a vykastrovat.

 • p

  po SRS operaci nepoužitelný a nefunkční napadobenina ženského genitálu

  [79]: Jak budeš Terezo potenciálnímu partnerovi vysvětlovat že máš nepoužitelný zmrzačený, necitlivý genital, neschopný vyginálního styku a sexuálních prožitků?

 • s

  srxuologové zastánci kastrací jako řezníci, praktikující nehumánní křivdy na TS lidech

  Ti bastardi doktoři moc dobře ví jak kastrace a SRS operace významně změní sexuální prožitky, citlivost, tělesnou integritu, pocity a život u MtF, ale raději to tají a nic neříkají. To by jim potom na ty kastrace a SRS operace nechtěl chodit téměř nikdo, kromě několika mála vypatlanejch pomatenců, kteří si naivně myslí, že boudou díky tomu zmrzačení více ženami. :-D :-D :-D

 • P

  Proč vy transky vlastně chcete zmrzačit? Upřímně proč?

  Proč vy transky se chcete nechat zmrzačit? Upřímně proč? Proč se chcete nechat zmrzačit SRS operací nebo kastrací, a proč to podsouváte jiným, že nemůže žít žena s penisem a ženskými doklady, DOPRČIČ.

 • z

  zvláštní

  No mrzačí se protože jim ty starší vykládají lži 🙁 Třeba toto: (Ach bože, já jsem z jejího výsledku a praktického použití nadšená!!! 🙂 Z toho, jak mluvila o mužích, kteří nic nepoznali, o elasticitě a přirozených vlastností neovagíny, které jí překvapily, o orgasmu… Tohle jsem snad teď raději ještě ani neměla slyšet. 🙂

 • L

  Lucka

  [79]: ale to tě přece zajímat nemusí, to je její věc, bude to zřejmě vysvětlovat jako zrovna ty nebo já.ono je dost možná že když se s tím partner smíří jako s krátkodobým a neopustí tě kvuli tomu, smíří se i s trvalým.

 • L

  Lucka

  a ještě. ono dost mužu by do toho i šlo, a přitahuje je to a chtěli by to vyzkoušet, ale bojí se že by se to někdo dozvěděl, prostě to neudělají ze strachu z reakce okolí. není to něco s čím se potom budou chlubit v hospodě / týýý to byla kočka, prsa akorát do ruky a ten její macek, no dobrejch třicet čísel /.

 • L

  Lucka

  [95]: Slniečko, jenže ono je nejhorší že to tak opravdu je /prosím tě, ale zustane to jen mezi náma jo, nikomu to neříkej/. jsou to předsudky okolí, zatím co s pěknou bio ženou by se všude chlubil, s pěknou TS která se mu zdá krásná, se nikde chlubit nebude. bojí se reakce okolí, co by tomu asi řekli lidi, no a rodina, ani nemyslet.

 • T

  Tereza

  [97]: to přeci není podstatné, podle čeho se to určuje. Důležité je, že jsou ženy a muži. Ne trans nebo něco mezi. Zatímco homosexuálem je člověk celý život, TS ne. Potom už jsi prostě žena nebo muž.

 • L

  Lucka

  [99]: a Terko, ti muži kterým to řekneš a hned řeknou ne tak těm to nejspíš vadí. ale muž který si dá čas na rozmyšlenou a potom řekne ne, tomu by to ani osobně nevadilo, ale pak si uvědomí co by na to asi řekla rodina, co kamarádi, a kdyby se to dozvěděli v práci, a tak ti řekne že nad tím přemýšlel a že zjistil že by mu to vadilo a že se přes to nepřenese.

 • m

  mrzačení trans lidi vše jen komplikuje

  [99]:  Kdo to tady hlavně ts lidem komplikuje je legislativa a stát, potažmo sexuologové a medicína. A pak to jiným ts lidem komplikují take takové transký jako ty Terezo a spol., s těmi tvymi podélnými názory a postoji pokud jde o přeměnu o léčbu a o to kdo je tady muž, transká, shemale, žena.

 • T

  Tereza

  [105]: Velmi se omlouvám vám všem, já strašná transka, že jsem vám nesmírně zkomplikovala život, přeměnu, nový reprodukční orgán, váš vzhled, váš účes, zdravý chrup, hledání vašeho partnera a olivnila tak vaši spokojenost. Vím, jsem hrozná a opravdu lituji své podélnosti. Mé názory jsou zastaralé a neodpovídající vědeckotechnickému rozvoji naší planety. Myslete prosím také na ekologii vaší přeměny a nepoužívejte plastové dilatátory ve vašich zmrzačených tělech, které pak trpí. A abych nezapomněla: Nemějte rádi sami sebe, křičte, kopejte a pište do Evropského parlamentu, že TOHLE TEDY NE! My chceme ženy s penisy! My chceme muže s vagínami! Stop zmrzačování těla! Stop zmrzačování chrupu nezodpovědnými stomatology, kteří nám do zubů vyvrtávají díry a tím je zcela devastují! Toto by mělo být protizákonné a pokud možno křičme všichni teď hned. Otevřme okna, vykloňme se a změňme tento systém. Případně můžete i rovnou vyskočit, protože kdo má proboha žít s tímhle zmrzačeným tělem?

 • L

  Lucka

  [111]: tak zrovna já jednoho takového znám, možná strááášná náhoda ale byl to hned první kterému jsem to řekla, ale nechtěl aby se to o nás dozvědělo okolí, ani netuším proč vlastně.záhada.

 • L

  Lucka

  já osobně ale ty muže chápu a vubec se jim nedivím, nechtějí být divní pro rodinu a pro okolí, proč by měli poslouchat ty řeči a pomluvy, když prostě nemusí.

 • s

  slniecko

  [117]:Terka, fakt si neviem pomoct, ale  je to klamstvo, minimalne zatajovanie informacii a to vo vztahu nema co robit. Ani od partnera nemozes chciet aby nieco tajil pred svojimi blizkymi…. jednoducho sa mi to nepaci :-(

 • L

  Lucka

  Terko to je hrozný, já vždycky když slyším v televizi tu písničku co jsi měla ve videu na youtube, okamžitě si vzpomenu na tebe a na tvé začátky. zrovna před minutou .

 • z

  zvláštní

  a nebo si z tebe dělal prdel, prostě bez hormonů nebude chlap s parukou přitahovat heterosexuála. Možná tak leda latentního gaye :D

 • L

  Lucka

  [130]: oj jak moudrá ve svých sedmnácti. když plácáš kraviny že klitoris a penis jsou stejný, zřejmě si ještě nevyděle jedno nebo druhý. ano i trabant a ferrari jsou stejný, oboje má čtyři kola.

 • L

  Lucka

  [128]: jak dospěješ možná to pochopíš, ale já se vás tu holky co nechcete jít na operaci a chcete si ponechat P… zastávám. protože nikdo nemá právo říkat že je to špatně, je to jenom vaše tělo a vaše věc.

 • L

  Lucka

  [134]: joooo, translezby, a kam se vlastně řadíš ty, vzrušují tě fotky mužu, spíš s ženami, bi, která ví o mužích své, ještě o pár komentářu výše si se bránila že jsi na ženy, to jsi čerpala zkušenosti o chlapech u nich chichi.

 • z

  zvláštní

  Lucka: Vzrušují mě fotky mužů? :D No mě teda ještě žádná fotka nikdy nevzrušila, ať na ní bylo cokoliv :D Na fotky teda určitě nejsem :D

 • L

  Lucka

  [137]: pro mě za mě bud si klidně na opičky mě po tvé orientaci nic není, ale proč je tobě do orientace druhých to nechápu, zkoušíš jestli se tu chytneš chichíííí. tak pošli fotku a uvidíme.

 • L

  Lucka

  [130]: otázka, neštourám. a proč myslíš že bez hormonu nemužeš přitahovat muže, kvuli absenci prsou, já vím o třech holkách co jsou na hormonech rok a déle a jediné co pozorují jsou změny nálad, ani prsa jim po HRT nerostou. tedy ani to kouzlo HRT není zaručeno.

 • z

  zvláštní

  Lucka: Ty změny jsou v pozdějším věku velice pomalé, tak nic nepozoroují a je to pak dosti deprimující – obzvlášt, když u nás nasazují estrimax, estrofem většinou – dost lidí má hladinu estradilu max kolem mužské hladiny 0.23 nmol/l. To pak samozřejmě změny jsou velice pomalé a možná taky žádné.

 • T

  Tereza

  [141]: Lucko, dobrý pokus o mír, ale jak vidíš, tady si někdo jede pořád dokola tu svojí písničku, vlastně se tak nějak zacyklil a libuje se ve vyvolávání konfliktů, navíc ředitelku zeměkoule jen těžko přesvědčíš 🙂

 • z

  zvláštní

  Tereza : Nedávám si mír určitě s někým bezohledným 🙂 Prostě tobě jde jen o tu tvoji vagínu, si prostě upnutá/ý na tu vagínu jak chlap na svůj penis, ale to že holky po operaci trpí, musí jim pomáhat psychiatři po operacích, vyrovnávají se se špatným psychickým stavem, že začnou sluníčkovatět, jak je všechno super a tak…a to jen kvůli hloupým předsudkům, že žena musí chtít toho nepovedeného zmetka – neovagínu, neoklitorys.

 • z

  zvláštní

  Tereza: Nemyslím pravidelnou přípravu po operaci, ale to rozsypání po operaci z výsledku – vím o 4případech, kdy tam naběhla psychiatr 🙂 což je celkem dost. A bůh ví kolik se tají.

 • z

  zvláštní

  Prostě kdyby si chtěla vagínu, tak by mi to bylo šumák, ale mě vadí ty tvoje kecy kolem, jak žena musí povinně pseudovagínu, pseudoklitorys a jinak, že to jsou odporní uchyláci 🙂

 • z

  zvláštní

  Tak ono záleží, jak to kdo nazývá – Uroložka a badatelka Helen O´Connelová z Královské nemocnice v Melbourne roku 1998 veřejně popsala klitoris jako orgán velikostí srovnatelný s mužským penisem. Klitoris popisuje jako citlivou uzlinu složenou z cca 8000 nervových buněk. To je největší koncentrace v lidském těle, dvojnásobně více než v penisu.

 • L

  Lucka

  [153]: jéééžííííš máááárjáááá, badatelka viděla jeden penis v životě protože neměla na víc čas a srovnává s klitorisem. viděla si ty jedna zvláštní klitoris aspon deset cm velký, stačí mě jednou v životě, neviděla že, pruměrný penis má něco kolem šestnácti cm, to chci vidět ten klitoris. to jsou kecy po dvou deci.

 • L

  Lucka

  [164]: chichi ale chápu, ale nic zvláštního ti říkat nebudu. s tebou je debata marná, protože máš svoji pravdu a nikdo tě nepřesvědčí, klitoris a penis jsou rozměrově stejní a muži jako např Andrej Pejic který byl zařazen mezi nejvíc sexy modelky jedním modním časopisem, má chlapské tělo a basta. chichííííí.

 • L

  Lucka

  tak jsem si představila jak si dva milenci poměřují kdo ho má většího, jestli ona klitoris nebo on penis, dneska jsi vyhrála ale jen proto že ve sprše nám už teče jen studená, máš smulu tak dneska vaříš ty Pepo. já nemuuuuužu.

 • G

  Go to hell!

  [106]: Ono se dříve nebo později ukáže co je legitimní a co není, co je spravedlivé a co je nespravedlivé, co je oprávněné a co není a co je porušování základních lidských práv a svobod.

 • t

  to all the victims

  Terezo, Ty nejen že jsi egoista individualista, ale také jsi necitlivý člověk, co ubližuje jiným, protože si jdeš hlava nehlava za svými sobeckými zájmy přes mrtvoly.

 • v

  v České republice zvůle státu a sexuologů vůči trans lidem bují a přetrvává

  Světová profesionální asociace pro transgender zdraví (WPATH) vydala zprávu.

 • T

  Tereza adoruje české sexuology a ujíždí na psychiatrické diagnóze a tvrdí o jiných že jsou blázni, no to je kujva paradox

  [181]: Pokud mě Terezo označuješ za blázna, tak ty Terezo jsi naprosto stejný blázen, protože jsi si také nechala doktory dobrovolně podsunout psychiatrickou diagnózu. Což tedy značí že jsi psycho a že jsi na palici.

 • T

  Tereza dělá ze sebe naivního hlupáčka, ale přitom je nečekaně rafinovaná

  [180]: Jsi Terezo typický český "Švejk", jen se vysmíváš, vše jen hloupě zlehčuješ a zesměšňuješ. Dáváš pomyslné facky TS lidem.

 • T

  Tereza

  [184]: když mluvíš o tom Švejkovi, pochopila jsi, o co v té knize jde? Švejk je směšná postavička, protože se vysmívá všemu absurdnímu. V tomto případě absurditě války, systému, hlouposti některých lidí. On není záporná ani hloupá postava 🙂

 • d

  dosáhnutí svobodného procesu přeměny u TS lidí v České republice, to je u Terezy stejné jako dráždit býka rudým hadrem

  [185]: A Tebe Terezo stále baví psát nesmyslné, naivní, neopodstatněné a prolhané žvásty o "dokonalém" procesu přeměny a o "dokonalých" výsledcích SRS operací u TS lidí v ČR a dezinformovat tak TS lidi a veřejnost?

 • N

  Nekra

  [190]:: Protože začínám pochybovat o tom, jestli je člověk alespoň částečně transexuální, pokud mu absence dodávání hormonů a neoperování nepřináší výrazné životní/osobní problémy. Dřív jsem nepochyboval o tom, že i bez toho může být někdo částečně transsexuální. (Uznávám, napsal jsem to blbě a nepochopitelně v tom příspěvku.)

 • L

  Lucka

  [194]: ono jde o to na kolik je člověk se svým problémem vyrovnaný, někdo je silná osobnost někdo slabá, někdo má deprese skoro ze všeho a někdo je nemá, nedá se říci že dva lidé ve stejné životní situaci budou reagovat a řešit to stejně. někdo přijde o vše, zvedne hlavu a jde dál, jiný kvuli tomu samému spáchá sebevraždu.

 • T

  Tereza

  [196]: ale to přeci nesouvisí s transsexualitou, nýbrž se sebezapřením a tím, jak moc jsou lidé schopni adaptovat se ve své biologické roli, ve které se spousta transsexuálů (neřekla bych že úspěšně, spíš zoufale) adaptuje.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.