otєrєzє.cz

Tohle není role

„No to je neuvěřitelný, jak ti to všichni žerou,“ vyslechla jsem si jednou v autobuse, když jsem cestovala s kamarádem, který o mně všechno věděl (ale naštěstí věděl, že má mlčet). Tehdy jsem to přešla, jenže to ve mně zůstalo a hlodalo a když se podobné připomínky objevily od někoho jiného znovu, musela jsem se už ozvat.
Fascinovalo je třeba, jak se mě holky, které nic nevěděly, ptaly na to, zda budu chtít ještě rodit, jestli jsem u posledního dítěte kojila a na podobné věci, které spolu mohou probírat jen ženy. Smáli se mi (nebo spíše jim), když se mnou flirtovali muži. A co jsem? Herečka? Čeho? Tak to ani náhodou…
 
Prosím vás, to je špatně.
Vy, co jste měli ještě to štěstí nebo smůlu nebo nevím jak to nazvat (každopádně bych vám nejradši vyresetovala mozek) a říkáte mi (asi ve snaze mě potěšit), jak skvěle to na ostatní hraju, že mi to ostatní žerou (používám doslovný přepis), co mi jako mají žrát? Co mám jako hrát?
 
Hrála jsem několik desítek let předtím.
Teď teprve nic nehraju. Teď teprve jsem na tomto světě konečně sama za sebe.
Možná proto mi to „všichni žerou“… Je to stejné, jako bych se divila, že to „všichni žerou“ vám. To, že jste muž nebo žena.
 
Vaše představa je mylná. My nic nehrajeme. Tak už si konečně uvědomte, že tohle tohle není role. Tohle jsem já.
Tohle není travesti show, na kterou jste všichni zvyklí.
 
Ale jinak teda dík… svým způsobem za lichotku 😉
 
Tak to jsem ještě potřebovala říct.

7 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.