otєrєzє.cz

Autorům vymazlených bakalářek

Jakože vtip

Profesor: „Dokážete mě, prosím, něčím přesvědčit, že nejste transgender?“

Studentkahttps://theses.cz/id/r8huel/Lucie_ernohorsk_BP.pdf

Prosím vás, jestli se chcete proslavit, přesně tyhle bludy pište do bakalářek o transsexualitě. 🙂

Není na škodu užít si v životě trošky těch následných nedorozumění a problémů. 🙂

Jinak mám radost, že tato bakalářka byla obhájena se známkou 1.

Taky bych jí dala za 1. Za pobavení. Vždycky mě pobaví, když někdo mluví o něčem, co ani nemůže poznat, ale moc se o to snaží (což nekritizuju a naopak to chválím, jen mě to občas baví), dohaduje se, pátrá, analyzuje a já ho poslouchám a říkám si, jak je úžasné, že tolik času a energie věnoval zkoumání něčeho, co nám je přirozené a jen my víme, jak to doopravdy je.

My to ale všem říkáme, jak to je, jenže pořád tu bude někdo nevěřící, kdo si myslí, že je to jinak. Pak vznikají takovéto hezké pohádky.

Celou tuto skazku si můžete přečíst na https://theses.cz/id/r8huel/Lucie_ernohorsk_BP.pdf

Mně to stačilo do strany 12.

Mimochodem to se netýká jen bakalářek. Ještě nikdy jsem například nedostala dotazník na téma transsexualita (od studentů, lékařů, Evropské unie…), ve kterém by byly všechny otázky správně položené. Problém je v tom, že autor neví, jak se ptát, protože logicky některé odpovědi ani nepředpokládá. Narážím tak v každém dotazníku na otázky, které nabízí možnost A, B a C, ale ona je to D. Takže to pak píšu do poznámek (pokud tam takové políčko je vůbec k dispozici). A pokud není, tak už je mi jasné, proč výsledky takovýchto výzkumů jsou tak zkreslené.

Ještě nikdy jsem neviděla dotazník na téma transgender, který by automaticky nepředpokládal diskriminaci nebo se mi nesnažil podstrkovat, jak strašná musela přeměna být a co všechno jsem si musela vytrpět.

Čestně tady prohlašuji, že jsem nikdy v životě nebyla diskriminována z žádného důvodu, a to ani z důvodu transsexuality, ani z důvodu pohlaví, což platí i pro můj současný stav, který považuji dokonce za výhodnější, než ten předchozí. Během přeměny a ani po jejím ukončení jsem se neměla špatně, netrpěla jsem depresemi, nechtěla jsem provést nejsobečtější čin, jaký může člověk provést (sebevraždu) a mám se moc fajn. 🙂 Škoda, že tyto možnosti v žádném dotazníku obvykle nejsou.

Jinak ale děkuji, že mi posíláte tipy na zpestřední šedivého dne. 🙂

A jakou transgender pohádku jste naposledy četli vy? 🙂

4 Comments

 • New World Order

  Na kraviny vás užije. Toto je smutný fakt pro trans lidi v Česku, to jak justice, tak i stále mnoho Čechů vnímá problémy trans lidí a přistupuje k trans lidem :-/ ONI pořad musí rozhodovat o trans lidech, protože to chtějí, protože ONI chtějí byt ti nadřazení a trans lidem diktovat podmínky pro jejich existenci. Trans lidé v totiž v Česku nesmí požadovat změny, protože to ONI nechtějí za žádnou cenu přijmout. https://pravo21.online/pravo/kriticka-reflexe-rozhodnuti-v-nemz-se-nejvyssi-spravni-soud-poprve-zabyval-pravy-transgender-osob?fbclid=IwAR08hHeAttNbfBX2qc5YtY3HYx7QjYNrZg5Rt0yFMg1HECAN2VGqtdj-usM

 • Johanka

  Jinými slovy jsem jen zpovykanej chlap… Jo jo, tohle je pro mě standardní důkaz, že genderová studia jsou jen sbírka blábolů. Už jsem podobných věcí viděla víc, bohužel třeba i v oficiálních školících materiálech pro úřady. 🙁

 • bluemoon

  Už jsem se dozvěděla ze závěrečné práce, že na našich blozích(i na tvém) přispíváme k genderové nerovnosti tím, že trans tak nějak jsme a tím podléháme stereotypům a utvrzujeme je. On už ten přechod tak nějak utvrzuje genderové předpoklady bipolárně rozložené společnosti. S tím se dá trochu souhlasit, ale není vše jen černobílé, protože ten účel, proč tohle všechno podstupujeme nikdo nebere v potaz. Takže člověk to má těžký v životě, že to chce jinak a když to konečně má a patří do té slabší skupiny, kterou zmítají předsudky a může vás to klidně štvát, že na vás pohlížejí lidé jinak a s despektem, tak za to přesto můžete a podílíte se na utvrzování předsudků a proč si svůj mindrák nevybít na přechodech translidí. Ještěže to, co si kdo o mne a nás myslí, mi je tak nějak ukradené. Já si naopak myslím, že tím že lámeme bariéry mezi bipolární společností a děláme spíše pravý opak. Ženská může být chytrá a chytřejší než muži, silná a silnější než muži, schopná a schopnější než muži a i krásná zároveň, krása je relevantní a subjektivní. A jestli na to někdo pohlíží tak, že jsme se narodili jinak a chlapi na ženy jinak pohlížet nebudou, pak je to jeho/její problém.

 • New World Order

  Jestli to neni tak že praktikky a teorie sexuologů a psychiatrů jsou jen snůškou blábolů, které vůbec nic nevypovídají o potřebách a bio prirozenosti transgender lidi. Sexuologové a psychiatři (kteři dnes defakto suplují úlohu církve), zde totiž definovali a zavedli takový svět cimz je jednostranný stereotypní pohled na trans lidi a vytvořili z toho sociální konstrukt založený na uzurpujicich zajmech a potřebách stereotypní sobecké společnosti v neprospěch trans lidi.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.